AROMATERAPIE

na této stránce najdete...

Co je aromaterapie, v čem nás obohacují esenciální oleje?

OLEJOVÉ PARFÉMY (Czech and English language)

PŘÍRODNÍ DEODORANTY (Czech and English language)

PŘÍRODNÍ AROMAKOSMETIKA - balzámy na obličej, na rty , na ruce, obličejové a tělové oleje, přírodní zubní přášek, aromasoli, rozprašovače na očistu prostor (též do auta)

Přírodní aromakosmetika, kterou tvořím, podporuje přirozenou krásu spojenou se zdravím, úctou k Matce Zemi a vlastnímu tělu. Nenajdete v ní ni kapku syntetických příměsí, ropy, stopy mrtvých zvířat. Ingredience si pečlivě vybírám a upřednostňuji důvěryhodné ověřené zdroje. Dbám na to, aby esenciální oleje, které vkládám do kosmetiky, nejen krásně voněly, ale měly i svou hodnotu, kvalitu vibrační.

I kosmetika může být prostředníkem na cestě k naší přirozenosti - tím, že nemate naše buňky, smysly a instinkty uměle vytvořenými odéry a příměsemi, které naše tělo ucpávají.

Věřím, že příroda má dostatečnou sílu a možnosti nás uzdravit ve všem, čím jsme se oddálili sami od sebe.

Kosmetiku si míchám už od dob puberty, s mamkou - bylinkářkou jsme experimentovaly s různými recepty i vlastní fantazií. Později jsem začala tvořit i pro své přátele a škála mých voňavých výtvorů se rozšiřovala...

 

ÉTERICKÉ OLEJE

Éterické nebo také esenciální oleje jsou poslové esencí rostlin a slunečního světla, známé svými aspekty nejen botanickými, ale i energetickými. Propojují coby zdánlivě fyzické médium všechny složky lidské bytosti – tělo, duši, ducha. Umí promlouvat k našim buňkám a pomáhají jim rozvzpomínat se na svůj původ, stav harmonie, zdraví a spojení s pravou podstatou naší bytosti. 

Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají SÍLU zasáhnout hluboko do psychiky člověka, uvolnit mysl a pozvednout ducha.

Esenciální oleje se vyskytují v různých částech rostlin – v listech, okvětních lístcích, nati, plodech, větvičkách, semenech, kořenech, kůře, ze kterých se získávají nejčastěji destilací či lisováním za studena.

Ésenciální oleje prostřednictvím čichu ovlivňují přímo centrální nervový systém - limbický systém - centrum našich emocí. Při aplikaci na kůži prostupují pokožkou do krevního oběhu. Mají malou molekulární hmotnost, a proto dobře prostupují kůží. Jejich působení na tělo i smysly je pozvolné a dlouhodobé, trvá ještě dlouhou chvíli po aplikaci. Jejich účinky zasahují i jemněhmotná těla naší aury.

Silice dle výběru mohou mít uvolňující či stimulační účinek na psychický stav člověka. Propojují nás se sebou samými, uvolňují stres a napětí a tím i svalovou tenzi, která vzniká v důsledku nezpracovaných emocí. Působí na pocity, nálady a postoje člověka, jeho sebehodnocení, sebevědomí, podporují klid a harmonii, soustředění, empatii, tiší neurózy, odstraňují mentální napětí, usnadňují komunikaci. 

Aromaterapie pomáhá najít ztracenou duševní, fyzickou a intelektuální rovnováhu. Využívá přirozených léčivých sil přírody a má celostní účinky na tělo i psychiku člověka.

OLEJOVÉ PARFÉMY

Vůně má schopnost transformovat člověka nebo jeho stav.

Olejové parfémy tvořím intuitivně, přijde-li téma, naladím se na jeho esenci a vybírám éterické oleje, které jednotlivé aspekty vyjadřují, probouzejí. Vzniká tak kompozice éterických olejů v základovém nosném rostlinném oleji. Je pro mne dobrodružstvím sledovat vznikající vůni, která je pro mne pokaždé nová, nechat ji na sebe působit a objevovat jemné podtóny, které se do sebe vpíjejí a prolínají.

Míchám i osobní olejové parfémy na míru pro konkrétního člověka a jeho aktuální situaci, potřeby, podporu jeho záměru.

Olejové parfémy aplikujeme na tělo přímo, jako osobní parfém či je můžeme přidat do svého oblíbeného rostlinného krému či pleťového mléka. Lahvičku můžeme nosit stále při sobě a v případě potřeby parfém nanést na místo na těle, které si ho žádá. Tato přírodní vůně vniká skrze naše čichové buňky do mozku, kde tak jemně, ale účinně harmonizuje emoční centra...a také přes pokožku do krevního řečiště, do našeho těla. Náš čich má tak plnohodnotný zážitek a nemateme ho umělými příměsemi, které naše smysly otupují.

Hýčkáme sami sebe na vícero úrovních. 

Upozornění k aplikaci: Parfémy obsahující citrusy neaplikujte na místa na kůži vystavené slunci. Citrusy jsou přirozeně fototoxické, tzn. při kontaktu s UV zářením se mohou na kůži vytvořit hnědé skrvrny. Nanáčet můžete např. za ucho, do vlasů, pod oděv,...

V mé nabídce najdete tyto OLEJOVÉ PARFÉMY:  

POSVÁTNÉ ŽENSTVÍ

propojení klenotů ženství v celistvosti 

...něha, smyslnost, vášeň, tvořivost, léčení, sebepřijetí, láska ke svému tělu...

...spojení hloubky, jemnosti a síly...

ÉO geránium, jasmín, kadidlo, neroli, růže, ylang-ylang...

Olejový parfém pro ženy, který v sobě snoubí něhu a vášeň, otevírá pocitům, hojí stará zranění, probouzí smyslnost a tvořivost, lásku k vlastnímu tělu.

Je průvodcem ženě na cestě k sebepřijetí, spojení hloubky, jemnosti a síly.

Nádherná vůně slouží jako parfém pro každodenní potěšení i jako léčivá esence pro cestu do svého nitra a objevování hlubších podtónů svého vnitřního království a své sexuality. Pomáhá ukotvit se ve zdroji vlastního Bytí.

Když se nadechnete tohoto kouzelného elixíru ženství, rozpoznáte jemnou sílu vysoce kvalitního kadidla, smyslnost ylangu, tajuplnost jasmínu, něžnost růžových kvítků, hřejivou neroli, svůdné geránium...a možná na Vás čekají i jiná překvapení.

 • ​roll-on 10 ml 
 • ozdobný flakonek 15 ml

Lze také vytvořit tělový olej.

 

PAN BOŽSKÝ

vůně pro Muže nové doby

síla, pevnost, klidná mysl, transformace, otevřená komunikace díky:

cedru, cypriši, fenyklu, jalovci, santalu, zázvoru...

 • roll-on 10 ml

VNITŘNÍ DÍTĚ

radost, hravost, lehkost bytí

Provází Tě: benzoe, březule, citrón, eukalyptus citronovonný, mandarinka, vanilka...

... na cestě k objevování hravosti, spontánnosti, pomáhá otevřít se vlastním potřebám a s lehkostí je vyjadřovat ve své každodennosti. Najít bezpečí, domov uvnitř sebe. Pozor! na tváři může vyvolat nečekaně blažený úsměv.). Uvolňuje napětí a probouzí důvěru ve vlastní pocity. Radost z maličkostí vede ke spokojenému plynutí v každodenní realitě. 

 • roll-on 10 ml 
 • ozdobná flakonek 15 ml

NEBE NA ZEMI

láska a klidná mysl v každodenním životě

růže pro Tvé srdce, santal pro klidnou mysl, pačule uzemní, jasmín povznáší ducha...

 • roll-on 10 ml
 • ozdobný flakonek 15 ml

SLUNEČNÍ ELIXÍR

tekuté paprsky Slunce

optimismus, vnitřní teplo, hřejivost, jasnost mysli, sebedůvěra prostřednictvím:

bergamotu, divokého pomeranče, limetky, rozmarýnu, skořice a vavřínu

 • roll-on 10 ml
 • ozdobný flakonek 15 ml

DIVOŽENA

divoká duše, síla Ženy spojené s Matkou Zemí, přirozené instinkty

cedr, geránium, grep, levandule, myrha, šalvěj

VÁŠEŇ ŽIVOTA

smyslnost, živost, vnímavost

DIVOMUŽ

otevřenost, odvaha, hloubka, ochránce Matky Země

 

OIL PERFUMES with essential oils:

♥ contain only 100% NATURAL INGREDIENTS (jojoba and almond oils, vitamin E, essential oils of high quality)

♥ harmonise the body and soul (through the limbic system of the brain affects our emotions, through the skin and blood circulation penetrate to the internal organs)

♥ favorably acts on the skin

SACRED FEMININITY

tenderness, sensuality, passion, creativity, healing, self-acceptance, love to my body... connection of the softness, depth and strenght

EO geranium, jasmine, frankincense, neroli, rose, yl.-ylang...

MR. DIVINE the fragrance for the Man of the New Earth 

strenght, integrity, quiet mind, transformation, open communication

EO pine, cedar, cypress, fennel, juniper, santal, ginger...

HEAVEN ON THE EARTH love and the quiet mind in daily life 

rose for your heart, santal for the quiet mind, grounding patchouli, jasmine uplifts the spirit

INNER CHILD joy, playfulness, lightness of being 

EO benzoin, lemon, eucalyptus citr., mandarin, vanilla...

SUN ELIXIR liquid Sun rays 

optimism, inner heat, warmth, clarity of mind, self-confidence

EO bergamot, wild orange, lime, rosemary, cinnamon, laurel

ESSENCE OF SUMMER release, the sweetness of life, the scent of faraway places

summer dreaming with the scent of champaca, sandalwood, lemongrass, wild orange, petitgrain, rhododendron... 

according to your wish PERSONAL OIL PERFUME

PŘÍRODNÍ DEODORANTY

Přírodní deodoranty bez jediné kapky chemie, které Tvé póry neucpou, naopak je obohatí o přírodní ingredience s protibakteriálními účinky (kokosový olej, kvalitní esenciální oleje). Nenarušují přirozenou tělesnou rovnováhu. Zabraňují pachu šířit se do okolí, a to i při vyšší tělesné námaze (testováno tancem :) ). Pří-Jemně voní esencemi přírody a tím obohacují i naše psychické naladění (známe z aromaterapie – přes limbický systém mozku esenciální oleje působí na naši psychiku – čti jednotlivé druhy deodorantů).

100% přírodní ♥ pro ženy i muže

Pro naše tělo je zdravé a potřebné vylučovat pot, je to naše přirozená detoxikace a projev termoregulace organizmu, tedy ochrana těla před přehřátím. Podpaží je významná část našeho lymfatického systému a zaslouží si volný prostor pro své působení a vnímavou péči. Navíc je v těsné blízkosti a propojení s oblastí prsou - tak citlivým místem pro ženu. Deodorační ingredience jedlá soda napomáhá vstřebávat vlhkost, příznivě působí při překyselení organizmu a zabraňuje pachu. Obsažené ingredience ochraňují pokožku (bambucké máslo). Přírodní antibakteriální složky zabraňují rozkladu přítomných bakterií. Deodoranty pocení nezabraňují, ale zmírňují ho. 

Deodoranty všeobecně zabraňují nepříjemnému pachu, který způsobují mimo jiné bakterie žijící v podpaží. Deodoranty však neomezují samotnou tvorbu potu. Tuto schopnost mají antiperspiranty. Ty obsahují hliníkové soli, které proniknou do potní žlázy, dočasně ji zablokují a tím více či méně sníží množství potu. V opravdu přírodní kosmetice se hliníkové soli nepoužívají. Proces omezování pocení tímto způsobem považuji za nepřirozený a zdraví nepodporující, a proto deodoranty z mé produkce žádné takovéto látky neobsahují. 

Můžeme nanášet špachtličkou, což zaručuje vyšší hygienický standard nebo prsty, stačí množství velikosti hrášku lehce vetřít do podpaži. Dle potřeby i několikrát denně. Deodoranty nezanechávají mastné stopy. Lepšího účinku doáhneme v podpaží oholeném. Doporučuji uchovávat v chladu či pokojové teplotě do 24°C, nevystavovat vysokým teplotám a slunci. Změna skupenství v důsledku vyšší teploty je v pořádku, obsah možno promíchat např. špejlí.

Druhy dedorantů dle obsažených esenciálních olejů:

30 ml, 50 ml

(na přání lze namíchat i vůni na míru)

...všechny tyto e. oleje mají antibakteriální a antiseptické účinky...

Citron

 • pročišťuje organizmus, osvěžuje, povzbuzuje, posiluje koncentraci.

Pomeranč

 •   podporuje imunitní, oběhový a trávicí systém, harmonizuje, navozuje pocit pohody, optimismu, hojnosti.

Geránium neboli pelargonie

 • tato ženská květinová vůně má harmonizující účinky v rovině psychické, hormonální. Zklidňuje při stresu a přepracování. Podporuje hojení.

Grep

 • pročišťuje lymfatický systém a napomáhá vylučování toxinů, posiluje imunitu, povzbudí při únavě, zahání chmury a úzkost, uvolňuje.

Levandule

 • na fyzické úrovni dezinfikuje, hojí a regeneruje, působí protiplísňově, protivirově. Uklidňuje při napětí, projasňuje myšlení.

Neroli

 • květinová vůně se zklidňujícími a antidepresivními účinky, zlepšuje náladu - zkrátka na pohodu...na fyzické úrovni prospívá srdíčku

Santal

 • tato smyslná dřevitá vůně je vhodná (nejen) pro muže, uklidňuje a zároveň povzbuzuje, působí antidepresivně, hojivě a zabraňuje městnání lymfy.

NOVINKY:

Cedr, Jasmín, Růžové dřevo, Vanilka, Vůně lesa

Osobní zkušenosti spokojených zákaznic:

Jsem fakt nadšená, jak Petřiny deodoranty skutečně fungují, voní, jsou cenově dostupné, a přitom všem jsou čistě přírodního původu. Doporučuju!!! Raduca...lektorka tance

Ahojky, píšu zkušenosti. Ten krém proti pocení je super. Dlouho jsem řešila co přírodního použít, ale nic nefungovalo. Toto funguje, krásně voní. Martina

Posílám slunečný pozdrav... a hlásím, že tvůj deo funguje a ta kombinace kokosu a pomeranče je mňam:). Romana 

Koupila jsem si přírodní levandulový deodorant. Jsem nadšená, protože perfektně funguje. Od té doby mi není oblečení cítit potem. Je to fakt krásný pocit. Hlavně chci nahradit antiperspiranty obsahující aluminium. A to Tvoje opravdu funguje parádně. Míla

Koupila jsem si od Tebe přírodní deodorant, který je naprosto perfektní a nic jiného už používat nechci... Kristýna

Před časem jsem si koupil Váš grepový deodorant (bohužel jen malé balení:). Používám ho každý den a jsem nadšený. Miloš

100% NATURAL DEODORANTS

with the essential oils for women & men

Natural deodorant without any trace of chemicals doesn’t clog your pores; on the contrary it enriches them with the natural ingredients with antibacterial effects (bio coconut oil, essential oils of the high quality). It doesn’t disrupt the natural balance of the body. Prevents body odor even when you are physically active (tested by the dance:). Pleasantly smells with fragrant essences of the nature and thereby enriches also our psychic attunement. We know it from aromatherapy – through the limbic system of the brain essential oils effect our psyche – see particular kinds of fragrances below.. For our body it is healthy and required to sweat, it is our natural detoxification and a sign of body thermoregulation which protects the body against the overheating. The armpit is the significant part of our lymphatic system and it deserves space for its natural function and responsive care. Moreover it is also close and in connection with the breast area – very sensitive spot for a woman. Deodorizing ingredient baking soda helps to absorb moisture, positively affects the acidity of the body and prevents odor. Contained ingredients protect the skin (Shea Butter). Natural antibacterial components prevent decomposition of bacteria. Deodorant doesn’t prevent sweating but alleviate it.

You can apply it by spatula, ensuring higher standard of hygiene or by fingers. Use the size of a pea for both armpits once or several times a day, according to your needs. Deodorant does not leave any greasy traces. A better effect is achieved if the armpit is shaved. Recommended to keep cool or room temperature, do not expose to high temperatures.

Types of deodorants according to contained essential oils:

Geranium – feminine floral scent with harmonizing effects on a psychological, hormonal level. Soothes stress and overwork. 

Grapefruit – cleanses the lymphatic system, eliminate toxins, strengthens the immunity, stimulates fatigue, dispels the gloom and anxiety, relaxes.

Lavender – disinfects, heals and regenerates; antifungal, antiviral. Calms in tension, brightens thinking.

Lemon – cleanses, invigorates, stimulates, strengthens concentration.

Santal – this sensual, woody fragrance is suitable (not only) for men, soothes and stimulates at the same time, anti-depressant, healing and prevents lymph congestion.

Orange – supports the immune, circulatory and digestive system, harmonizes, creates a feeling of well-being, optimism, abundance.

Personal experiences of the satisfied customers:

I´m really exited how Petra´s deodorants actually work, beautiful smell, affordable prices and yet all are of pure natural origin. I highly recommend them!! Raduca

The cream against sweating is super. I have been looking for something natural but nothing worked for me. This works and smells beautifully. Martina

I send sunny greetings...and report that your deodorant works and the combination of coconut and the wild orange is yummy :). Romana

I bought a lavender natural deodorant. I´m excited because it works perfectly. Since then   my clothes do not smell. It´s a really nice feeling. Especially I wanted to replace antiperspirants containing aluminium. And your deo really works great. Mila

 

AROMASOLI DO KOUPELE A SAUNY

Miluju saunu. Je to pro mne očistný a uvolňující rituál a tak si ho už dlouhá léta zpestřuji Aroma-solemi, které si namíchám vždy čerstvé předem. Jako základ používám sůl z Atlanitku, jehož hloubka, divokost i očistná síla mne oslovila před lety na španělském pobřeží, a proto si ji takto připomínám i v pražské městské sauně:) Po delším experimentování s kvalitou solí a pečlivém výběru a testování jsem se ustálila u té nejjemnnější, k pokožce velice šetrné nerafinované soli bez jakýchkoliv syntetických příměsí.

Do základu vmíchám esenciální oleje, které mají charakteristiku odpovídající mému záměru, tedy oleje, které podporují očistu, rozproudí lymfu, pomáhají odvádět toxiny z těla, působí antibakteriálně. Pro své přátelé míchám soli dle individuálního požadavku, pro toho, kdo je přecitlivělý např. na citrusové vůně, volím jiné možnosti ze své "aromatéky". Saunování si můžeme zpestřit vmícháním malého množství medu, má též velice příznivé účinky na pokožku. Aromasůl slouží i jako peeling a rostlinné esence, které se jemnou masáží vmasírují do kůže, působí dále v krevním oběhu blahodárně na vnitřní orgány. Sůl před nanesením smíchám s vodou, takže se vytvoří kaše, kterou si potírám celé tělo. Pro tento účel vybírám éterické oleje vysoké kvality.

Je možné si objednat sůl očistnou pro saunování či koupel nebo dle momentální potřeby - pro dobrý spánek/ uklidňující/ povzbuzující/ posilující/ pro lepší dýchání/ proti chřipce a nachlazení/ zahřívací/ sůl Ženské rozkvétání/ sůl na míru...

Aromasoli dodávám ve skleněné dóze o obsahu 85 g - 500 g dle individuálního přání.

Ceny jsou orientační, záleží na složení, obsahu éterických olejů:

aromasůl 85 g/ 60 Kč, s obsahem kokosového oleje či medu 80 Kč,

aromasůl 100 g/ 70 Kč, s obsahem kokosového oleje či medu 90 Kč,

aromasůl 300 g/ 200 Kč, s obsahem kokosového oleje či medu 280 Kč...

 

 

Přírodní zubní prášek

bez fluoridů, barviv, cukru, konzervantů

(bez mentolu)

s jemným bělícím účinkem 

obsahuje: jemný jíl (např. zelený), jedlou sodu, esenciální olej...např. grep (přírodní antibiotikum), hřebíček nebo máta klasnatá, některé druhy i křemelinu (organický zdroj rostlinného křemíku vznikající z planktonu v oceánech a jezerech, obsahující minerály a stopové prvky, má bělící účinky a pozitivní vliv na dásně, detoxikuje)

30 ml, 50 ml