O mně

Bylo nebylo v roce 1975 se zrodilo děvčátko jménem Petra. Od malička byla zvědavá a toužila poznat život na Zemi v jeho rozličných podobách. Na své cestě, která vedla otevřenou krajinou, bezpečnými údolími, strmými svahy a skalistými kopci, rozkvetlými loukami i bahnitými stezkami, hlubokým lesem i sluncem zalitou plání, časem zjistila, že touží poznat především sama sebe. Na svých cestách potkávala spoustu zrcadel, některá byla nablýskaná, vypulírovaná, jen aby flíček na nich nezůstal, jiná byla zasazena do starodávných rámů, i s rozbitými měla co do činění. Nechtěla se do nich zpříma podívat, utíkala, zlobila se, a pak zas s úžasem a vděčností otevírala se jejich odrazu. Milovala tu hru i ji zatracovala. Nacházela náruč upřímnosti pravdivých záblesků, střípků poznání a učila se je přijímat tak, jak k ní přicházely. Učila se nahlížet pod pokličku voňavého tajuplného pokrmu, který ji vařil sám život. Zjišťovala, jaké druhy koření ji prospívají a jakým je lépe se vyhnout. Instinkt jí vždy dobře radil a když ho neposlechla, pochybovala či měla hlavu plnou myšlenek a klid z jejího srdce se vytrácel, spálila si jazyk. Časem porozuměla, že i spálený jazyk je ukazatelem na cestě domů a na její tváři se objevil pobavený úsměv. A i dnes, když v sále zrcadel ztrácí svou tvář, jedno už je jisté.

Není kam spěchat. Není co ztratit. Není kam utéct. Vše podstatné už Je. 

Nosím si to s sebou, ať mé kroky vedou cestou jistoty či neprobádanými územími. Vždy si mohu vybrat.

Důvěru či pochybnost. Lásku nebo strach. Srdce nebo mysl.

I to jsem Já.

Petra Pathrami

 

Narodila jsem se v roce 1975 (ve znamení Býka).

Od roku 2001 se i profesně věnuji různým přístupům k sebepoznání na úrovni těla, duše, mysli.

Provozovala jsem obchod s přírodními prostředky, literaturou a minerály, který byl pro mne velkou školou poznání o sobě, práci s lidmi, přístupech ke zdraví. Během této doby jsem se stala instruktorkou ozdravného systému Borise Tichanovského. Tato cvičení pro obnovu fyzického i psychického zdraví jsem předávala ve skupinkách klientů, kteří hledali jiný pohled na vnímání svého těla a cestu k harmonii. Byl to pro mne velmi přínosný základ, který jsem pak pro sebe i svou práci obohacovala dalšími zkušenostmi z jiných zdrojů (1,5 letý kurz Ezoterního léčení, kurzy masáží, aromaterapie, bylinkářství, automatické kresby, psychografie, tantry). Působila jsem včetně poskytování poradenství v několika „přírodních lékárnách“.

Při masážích se nechávám vést intuicí a aktuálními potřebami klienta, nechávám promlouvat své ruce a sladit je s tělem masírovaného. Používám kvalitní rostlinné a esenciální oleje, které se stávají významnými pomocníky k uvolnění, harmonizaci, působí na jemných úrovních emocí a mentálního naladění i ve fyzickém těle. Během masáže dochází k uvolnění psychiky, svalů i energetických drah díky akupresurním prvkům či stimulaci reflexních bodů. Masáž může být obohacena i vonnými vykuřovadly.

Na cestě proměny mě již pár let provází tanec. Skrze orientální, africký tanec, salsu jsem se protancovala k Tanci 5ti rytmů a Movement Medicine, který je mému srdci i tělu nejbližší. Tanec spontánní, intuitivní, tanec bez předkládaných forem a kroků, který vychází zevnitř. Proměňuje, zrcadlí, uvolňuje tělesné bloky i vnitřní prostor, pomáhá nahlédnout emoce a rozproudit energii, rozpouští myšlenkové vzorce a omezení. Ráda tvořím hudební vlny k tanci, které vyprávějí svůj osobitý děj a inspirují tanečníky k prožívání svých aktuálních příběhů, zrcadlí jejich pocity a témata skrze přirozený pohyb, vnímání vlastního těla a přesunutí pozornosti z hlavy k uvědomování si autentických pocitů.

Miluji barvy, vůně a přírodní materiály a proto si s nimi ráda hraju při výrobě šperků, tvorbě olejových parfémů a přírodní kosmetiky.